W dniach 1 – 7 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się szósta edycja Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście. Program jest wspólnym przedsięwzięciem polskich i zagranicznych instytucji: Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Skokie, Illinois, USA, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Fundacji Kultury Chrześcijańskiej ZNAK,
przy współpracy:
Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.
Sponsorami VI Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście są: Claims Conference. The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Fundusz Michaela H. Traisona dla Polski oraz Państwo Shirley i Yossi Sagol.
W gronie zaproszonych ekspertów znajdą się m.in.: prof. Eugenia Prokop-Janiec, prof. Jan Tomasz Gross, prof. Michael Berenbaum, prof. Feliks Tych, prof. Zdzisław Mach, prof. Jonathan Webber, prof. Andrzej Żbikowski, prof. Marek Kucia, dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, dr Piotr Trojański, p. Michał Sobelman, p. Robert Szuchta.
Szkoła jest adresowana także do doktorantów i studentów.
Osoby chętne proszę o kontakt na klaudiaklimek@gmail.com a ja prześlę oficjalnego maila wraz z formularzem zgłoszeniowym.
1. Kryteria kwalifikacji
Pierwszeństwo w uczestnictwie w VI Szkole Letniej Nauczanie o Holokauście mają:
- osoby zgłaszające się po raz kolejny, których aplikacja została odrzucona w latach
ubiegłych
- osoby uczące przedmiotów humanistycznych (w szczególności: historia, wiedza o
społeczeństwie, język polski, wiedza o kulturze, etyka, religia)
- osoby z mniejszych miast i wsi
- aktywiści organizacji pozarządowych, którzy pracują z nauczycielami i młodzieżą szkolną
Z jednej placówki może zostać przyjęty tylko jeden nauczyciel
2. Wymagane dokumenty
a. formularz zgłoszeniowy (w formie elektronicznej lub papierowej)
b. zaświadczenie ze szkoły lub właściwej instytucji zatrudniającej
(w formie elektronicznej lub osobiście, po zakwalifikowaniu)
Bezpłatny udział w Szkole Letniej mają zagwarantowany osoby, które uzyskają od swojej placówki lub pracodawcy stosowne zaświadczenie. Zaświadczenie to jest potrzebne do rozliczeń podatkowych i NIE obciąża finansowo placówek (pracodawców) delegujących osoby chętne do wzięcia udziału w Szkole Letniej . Wzór zaświadczenia załączamy w oddzielnym pliku.
c. deklarację udziału we wszystkich zajęciach (w formie elektronicznej lub pisemnej)
Osoby przyjęte do VI Szkoły Letniej w drodze rekrutacji są zobowiązane do przesłania opatrzonej podpisem pisemnej deklaracji uczestnictwa we wszystkich zajęciach uwzględnionych w programie. Nadesłanie deklaracji jest warunkiem uczestnictwa w VI Szkole Letniej. Natomiast warunkiem otrzymania dyplomu potwierdzającego udział w VI Szkole Letniej Nauczanie o Holokauście jest pełna frekwencja podczas zajęć.
Każde zgłoszenie otrzymane od Państwa zostanie potwierdzone przez organizatorów Szkoły Letniej. Jeśli nie otrzymają Państwo takiego potwierdzenia będzie to oznaczało, że Państwa zgłoszenie do nas nie dotarło.
3. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania (osoby spoza Krakowa) oraz
częściowego wyżywienia (z wyjątkiem studentów i doktorantów, którzy uczestniczą w Szkole Letniej jako wolni słuchacze).
4. Uczestnicy sami pokrywają koszty dojazdu do Krakowa i z powrotem.
5. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie umieszczona na stronie Centrum Badań
Holokaustu UJ (www.holocaust.uj.edu.pl) w dniu 7 czerwca 2011.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz